Listne uši so nadležne žuželke, ki se prehranjujejo s rastlinksimi sokovi. Zatrite listne uši tako, da svoja drevesa redno škropite. Se zelo hitro razmnožujejo zato lahko hitro uničijo cel nasad. V Sloveniji živi okoli 10 vrst listinh uši. Listne uši so zelo majhne zato jih človek ne opazi. Zrastejo od 2 pa do 3 mm in so večinoma zelene barve.
Da je jablano napadla listnata uš vidimo tako, da se listi pričnejo zvijati ali pa ko je prisotna velika količina mravelj, ki jedo njihove izločke . Da bi preprečili napade moramo redno spremljati naše drevje. Če je uši malo se ne splača škropiti in je zato bolje, da jih ročno uničimo. Če jih opazimo, ko je toplo vreme je potrebno nujno poseči po kemijskih sredstvih namreč v toplem vremenu se listne uši razvijajo še hitreje. Listne uši zimijo v bleščečih ovalnih jajčecih na poganjkih zato je priporočljivo škropiti pred zimo ali spomladi. Ko listne uši uničijo pridelek se za njimi radi naselijo še drugi škodljivci. Listne uši lahko preventivno uničimo tako, da ne pustimo da se naše drevje raste preveč bujno, varujemo njihove plenilce kot so tenčičarice, cvetne stenice, polonice hržice… in da na debla nameščamo lepljive trakove, da mravlje ne morejo plezati, saj tako poteka njihov razvoj bistveno počasneje.
Za zatiranje je najbolj učinkovit azadiracht vendar z njim lahko škropimo samo pred cvetenjem. Med cvetenjem lahko škropimo z drugimi pripravki vendar ne bodo tako učinkoviti. Da bi preprečili pojav listne uši je priporočljivo škropiti pred zimo ali spomladi in pred in po cvetenju. Če je uši preveliko in so uničile že več kot 5% poganjkov moramo poganjke odrezati, da bi preprečili širjenje. Uši povzročajo in so velika nadloga vendar s pravim pristopom lahko preprečimo njihov razvoj.